Gospodarze lepsi od ostatniego zespołu w tabeli

Dużo walki i emocji przyniósł dzisiejszy mecz I ligi piłki ręcznej SPR GKS Żukowo – MKS Grudziądz, który oba walczące o utrzymanie zespoły bardzo chciały wygrać. Początek spotkania należał do miejscowych, jednak na przerwę z jednym golem przewagi schodził MKS. W drugiej części obu zespołom udało się odskoczyć na trzy bramki, a dwie minuty przed końcem goście prowadzili 29:28. W końcówce żukowianie skutecznie bronili, a bramki zdobyli Dorsz i Hajnos, dzięki temu SPR GKS zdobył trzy punkty i awansował na 11. miejsce w tabeli.

SPR GKS Żukowo – MKS Grudziądz 30:29 (13:14)
Żukowo: Bartłomiej Żurawski, Sebastian Ram, Krzysztof Muńko – Grzegorz Dorsz 14, Alan Benkowski 7, Wojciech Hajnos 5, Damian Didyk 3, Karol Radecki 1, Filip Wiczkowski, Szymon Adamczyk, Damian Kaniowski, Kacper Reseman, Damian Woźniak.

Karne: 6/6. Wykluczenia: 10 minut (Wiczkowski 6, Wiczkowski i Hajnos po 2).

Grudziądz: Maciej Ziółkowski, Jakub Żurawski – Mateusz Kożanowski 8, Krystian Maćkowski 4, Paweł Kruszewski 4, Michał Bartecki 4, Mateusz Nalaskowski 3, Szymon Pożoga 2, Bartosz Prietz 2, Kacper Saraczyn 1, Ryszard Landzwojczak 1, Jakub Bieniek.

Karne: 2/2. Wykluczenia: 12 minut (Bartecki 4, Sarczyn, Prietz, Landzwojczak i Maćkowski po 2).